Джак Грийлиш отпадна от сблъсъка с Челси, тъй като Манчестър Сити чака новини за контузия в слабините
Breaking News | 2024-02-16 | 18:42:49

Джак Грийлиш беше изключен от сблъсъка на Манчестър Сити с Челси в събота.

Английският национал бе принуден да напусне с контузия на слабините в първото полувреме на победата на Сити в Шампионската лига срещу ФК Копенхаген във вторник.

Мениджърът Пеп Гуардиола все още не е научил пълната степен на проблема на 28-годишния футболист, но този уикенд гостуването на Висшата лига на Лондончани идват твърде рано, за да се появи.

Гуардиола каза: „Джак няма да е готов. Не знам (колко време ще отсъства). Не съм говорил с лекарите. Знам само, че той не е на разположение за утре.“

Мачът ще види завръщането на Коул Палмър на стадион „Етихад“.

21-годишният възпитаник на академията на Сити, който се премести на Стамфорд Бридж миналия август, беше един от най-забележителните играчи на Челси през този сезон.

Гуардиола настоява, че е доволен да види Палмър, член на отбора, спечелил требъл през миналия сезон, да оказва такова влияние и разбира защо избра да продължи напред.

„Разбира се (радваме се за него)“, каза Гуардиола. „Той е прекрасно момче и ни помогна да постигнем това, което постигнахме.

„Нямахме никакви съмнения относно неговото качество. Начинът, по който играе, той е звезда. Той вече е изключителен играч.

„Той продължи напред, за да получи минутите, които има. Беше просто въпрос на време и той показа качеството си.”

Сити завърши наравно 4-4 с Челси, като Палмър отбеляза късен изравнителен гол от дузпа, когато страните се срещнаха през ноември.

Формата на Челси е непостоянна през този сезон и те остават в средата на таблицата, но Гуардиола знае, че това не е мач, който неговият отбор, преследващ титлата, може да си позволи леко.

Той каза: „Това е изключителен отбор във всички отдели, (това е) един от най-трудните мачове, които имаме до края на сезона.

„Те бяха игра наистина добре в последните игри. Те имат всичко – интензивност и качество.

„Повечето отбори се определят от това дали не губят топката и е трудно да се намери играч, който губи топката. Те са наистина добър отбор, утре е труден.”

Сити, който преследва четвърта поредна корона в лигата, е твърд фаворит за титлата, но в момента те са в тежка битка с Ливърпул и Арсенал.

Звучителната победа на Арсенал ги изравни с Ман Сити и само на две точки зад лидера Ливърпул